Во Полска речиси целиот кризен штаб поднесе оставка: „Политиката не ја слуша науката“

Во Полска 13 од вкупно 17 члена на медицинскиот тим што го советуваа премиерот во однос на пандемијата на коронавирусот поднесоа оставка поради, како што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во далечната островска држава Кирибати е воведен локдаун откако патници на првиот меѓународен лет во последните 10 месеци биле позитивни на ковид-19. На ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најголемата австралиска сојузна дражава Западна Австралија, ги одложува плановите за повторно отворање на границите на 5-ти февруари, наведувајќи го како ...
| | веќе видена | слични

Полските државни службеници ќе се префрлат на работење од далечина. Компаниите од приватниот сектор треба да го следат примерот, бидејќи земјата се соочува со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

– Новозеландската премиерка Џасинда Ардерн денеска изјави дека ќе се зголемат мерките во земјата доколку Омикрон варијантата на коронавирусот се пренесе во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Германија до средината на февруари би можела да брои по стотици илјади нови инфекции на коронавирус дневно, предупреди денеска германскиот министер за ...
| | веќе видена | слични

Бројот на нови инфекции со коронавирус во Романија се зголеми за рекордно високи 19.105 во изминатите 24 часа, покажаа владините податоци во четвртокот, но ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 247 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата, Бујар Османи вели дека не се преговара за идентитетските прашања ниту за јазикот со официјална Софија. Тој денеска реферираше пред ...
сите 162 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 116 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 48 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 144 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 155 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Зоран Заев беше познат по бројните гафови и изјави што ги даваше за време на меѓународни средни, интервјуја или настани, но таквата пракса ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Полска речиси целиот кризен штаб поднесе оставка: „Политиката не ја слуша науката“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: