Општина Кавадарци поделила над 3.000 новогодишни пакетчиња, најскапо ги платиле во Новаци – по 1.400 денари

Државните и локалните институции за овие празници потрошиле вкупно 72 илјади евра за новогодишни пакетчиња – вкупно 57 институции имале ваква набавка, а 20 од ...
| | веќе видена | слични

Одделението за јавни набавки во ЈП Национална радиодифузија – Скопје информираше дека при објава на Квартална евиденција за набавки под праговите и посебни ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бугарскиот премиер Кирил Петков ја одржа првата средба со амбасадорите на земјите членки на Европската унија, на иницијатива на француската амбасадорка во ...
сите 720 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 279 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 123 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 148 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 155 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери за на 10 февруари ја закажа седницата на која ќе треба да се разгледува предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за укинување на ...
сите 340 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Зоран Заев беше познат по бројните гафови и изјави што ги даваше за време на меѓународни средни, интервјуја или настани, но таквата пракса ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Општина Кавадарци поделила над 3.000 новогодишни пакетчиња, најскапо ги платиле во Новаци – по 1.400 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: