Навреда за кралицата – Владата на Борис Џонсон се извини


2 копии

Влијателен пратеник на владејачката Конзервативна партија ја обвини во четвртокот британската влада за заплашување и обид за „уценување“ на пратеници кои ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Британскиот премиер Борис Џонсон и неговата сопруга Кери деновиве се загрижени со причина – нивната едвај двомесечна ќеркичка Роми е заразена со ковид-19, ...
| | веќе видена | слични

Ќерката на Борис Џонсон која има шест недели и е заразена со ковидт, објавува Дејли мејл.Од кабинетот на премиерот објавено е дека член на семејството бил ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Борис Џонсон, премиерот на Велика Британија, вчера плачел во приватните соби на парламентот, тврдат пратеници од редовите на Ториевците. Тој се соочи со тешки ...
| | веќе видена | слични

По скандалозното откритие дека британскиот премиер Борис Џонсон, во време кога целата земја беше заклучена поради жестокото ширење на коронавирусот, се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефот на дипломатијата, Бујар Османи вели дека не се преговара за идентитетските прашања ниту за јазикот со официјална Софија. Тој денеска реферираше пред ...
сите 211 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 116 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 144 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 155 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Зоран Заев беше познат по бројните гафови и изјави што ги даваше за време на меѓународни средни, интервјуја или настани, но таквата пракса ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Навреда за кралицата – Владата на Борис Џонсон се извини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: