Маричиќ ја најави кампањата „Има решение”: Медијацијата е побрза и поекономична постапка

5 копии

Министерот за правда Бојан Маричиќ под слоганот „Има Решение” го најави почетокот на кампањата за промоција на медијацијата како алтернативен начин за ...
| | веќе видена | слични

Министерството за правда преку јавна кампања ќе ја подига свеста кај граѓаните и компаниите за медијацијата како алтернативно решение на споровите надвор од ...
| | веќе видена | слични

Нема да се врзуваме со временски рокови во преговорите со Бугарија, вели Бојан Маричиќ, министерот за правда во заминување. Најавената посета на бугарскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во изминатите 16 месеци започнавме многу важни процеси коишто сигурен сум дека еднакво успешно и подобро ќе ги продолжи наредниот министер, професорот Никола ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бугарскиот премиер Кирил Петков утре ќе реферира пред пратениците во Собранието на Бугарија за резултатите од неговата посета на Скопје, како и од средбата на ...
сите 538 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 21-годишен скопјанец за кого постои основано сомнение дека сторил ...
сите 309 | | | веќе видена

За предлогот за укинување на „пржинската влада“ кој веќе е поднесен во Собранието од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, според претседателот на Собранието Талат Џафери, ...
сите 442 | | | веќе видена

Се прошируваат и реорганизираат болничките капацитети во државава за третман на пациентите хоспитализирани поради КОВИД-19 и се поголемиот број заразени со ...
сите 313 | | | веќе видена

Во чест на Аки Рахимовски денеска во 15 часот, во време кога во Загреб ќе се одвива церемонијата на неговото испраќање, шест македонски радио станици во исто ...
сите 147 | | | веќе видена

„Власта е неспособна да се справи со КОВИД кризата, за еден ден над 2000 лица се позитивни. Власта не знае како да се справува со КОВИД кризата уште од самиот ...
сите 234 | | | веќе видена

Дигитализацијата на образованието останува еден од повисоките приоритети во работењето на Министерството за образование и наука и во следниот период, ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маричиќ ја најави кампањата „Има решение”: Медијацијата е побрза и поекономична постапка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: