Заради високата цена намалена потрошувачката на гас во Струмица

Во Буџетот за годинава има 90 милиони евра „вишок“ пари наменети за мерки за справување со последиците од енергетската и здравствената криза, информираше ...
| | веќе видена | слични

Земјите од ЕУ трошат милијарди евра обидувајќи се да ги заштитат потрошувачите од ефектите на енергетската криза и да го задржат јавното незадоволство, но се ...
| | веќе видена | слични

Од купување намирници до затоплување на нашите домови, трошоците за живот нагло растат – не само овде, туку и ширум светот. Глобалната инфлација е на највисоко ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јавните претпријатија од Куманово бараат централната власт да им помогне во справувањето со енергетската криза. Тие бараат помош, како што се даде за Скопје ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот премиер Кирил Петков утре ќе реферира пред пратениците во Собранието на Бугарија за резултатите од неговата посета на Скопје, како и од средбата на ...
сите 538 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 21-годишен скопјанец за кого постои основано сомнение дека сторил ...
сите 309 | | | веќе видена

За предлогот за укинување на „пржинската влада“ кој веќе е поднесен во Собранието од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, според претседателот на Собранието Талат Џафери, ...
сите 442 | | | веќе видена

Се прошируваат и реорганизираат болничките капацитети во државава за третман на пациентите хоспитализирани поради КОВИД-19 и се поголемиот број заразени со ...
сите 313 | | | веќе видена

Во чест на Аки Рахимовски денеска во 15 часот, во време кога во Загреб ќе се одвива церемонијата на неговото испраќање, шест македонски радио станици во исто ...
сите 147 | | | веќе видена

„Власта е неспособна да се справи со КОВИД кризата, за еден ден над 2000 лица се позитивни. Власта не знае како да се справува со КОВИД кризата уште од самиот ...
сите 234 | | | веќе видена

Дигитализацијата на образованието останува еден од повисоките приоритети во работењето на Министерството за образование и наука и во следниот период, ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заради високата цена намалена потрошувачката на гас во Струмица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: