Околу 4.500 посетители го посетија Вински музеј Кавадарци минатата година

2 копии

Околу 4.500 посетители го посетија Вински музеј Кавадарци минатата година. Директорката, Весела Честоева појасни за МИА дека се работи за домашни и странски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Активностите се во сорaботка со Локалниот вински музеј за регион Тиквеш – Кавадарци, под покровителство на градоначалникот и општината Кавадарци.Ќе има повеќе ...
| | веќе видена | слични

Меѓународно оценување на вина и ракии организира Здружението „Винотек” од Кавадарци. Како што појаснија денеска од Здружението, свои мостри за оценка може да ...
| | веќе видена | слични

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 279 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 117 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 144 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 155 | | | веќе видена

Москва најверојатно ги направила последните подготовки за инвазија на Украина со испраќање армиски медицински дивизии составени од воени лекари и помошен ...
сите 546 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Зоран Заев беше познат по бројните гафови и изјави што ги даваше за време на меѓународни средни, интервјуја или настани, но таквата пракса ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Околу 4.500 посетители го посетија Вински музеј Кавадарци минатата година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: