Откриен е ген кој двојно го зголемува ризикот од тешко заболување со ковид

2 копии

Полските научници пронајдоа ген кој повеќе од двојно го зголемува ризикот од тешка болест на Ковид-19, откритие за кое се надеваат дека може да им помогне на ...
| | веќе видена | слични

Шведските научници открија дека дури една третина од луѓето во Европа, полесно ќе се изборат со инфекцијата на коронавирусот, благодарение на специфичниот ген ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Научниците од Шведска утврдија дека станува збор за ген кој му „кажува“ на телото да создаде протеин којшто е ефикасен во разорувањето на вирусните честички на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Науката со години тврди дека вишокот на килограми не е предизвикан само од недостаток на дисциплина и прејадување. Истражувачите од Кралскиот колеџ во Лондон, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, при вчерашната посета на општина Ресен, одговараше на новинарско прашање поврзано со активната блокада и ...
сите 390 | | | веќе видена

Бороците од челичарницата „Азовстал“ во украинскиот град Мариупол, завршија во поранешна затворска колонија која е под контрола на руската армија. Украинската ...
сите 277 | | | веќе видена

Премиерот Ковачевски оцени дека иако СОНК донесе одлука да оди во штрајк тој дијалог не беше прекинат и се потврди дека нашата држава има институции и законски ...
сите 292 | | | веќе видена

Според информациите кои се појавија на фан страната посветена на Еурофарм Пелистер, Шпанецот Даниел Гордо ќе биде наследникот на Жељко Бабиќ на клупата на ...
сите 92 | | | веќе видена

Според украинскиот претседател Володимир Зеленски, руските наводи за употребено ласерско оружје сведочат за неуспехот на инвазијата. Зеленски изјави дека ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Откриен е ген кој двојно го зголемува ризикот од тешко заболување со ковид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: