ГОЛЕМО ОТКРИТИЕ ВО БИТКА СО КОРОНАТА Откриен е ген кој го удвојува ризикот од тежок ковид

3 копии

Полските научници пронајдоа ген кој повеќе од двојно го зголемува ризикот од тешка форма на ковид-19, откритие за кое се надеваат дека може да им помогне на ...
| | веќе видена | слични

Шведските научници открија дека дури една третина од луѓето во Европа, полесно ќе се изборат со инфекцијата на коронавирусот, благодарение на специфичниот ген ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Научниците од Шведска утврдија дека станува збор за ген кој му „кажува“ на телото да создаде протеин којшто е ефикасен во разорувањето на вирусните честички на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Науката со години тврди дека вишокот на килограми не е предизвикан само од недостаток на дисциплина и прејадување. Истражувачите од Кралскиот колеџ во Лондон, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Бугарскиот премиер Кирил Петков утре ќе реферира пред пратениците во Собранието на Бугарија за резултатите од неговата посета на Скопје, како и од средбата на ...
сите 537 | | | веќе видена

Постои категорија на граѓани за кои не важат никакви закони. Дали по политичка, роднинска, бизнис линија, тие избегнуваат секакви казни, вели сообраќајниот ...
сите 255 | | | веќе видена

– Сакам да бидам многу јасен: ако Русија ја нападне Украина на еден или друг начин, Северен поток 2 нема да оди напред”, рече Прајс. – Нема да навлегувам во ...
сите 601 | | | веќе видена

За предлогот за укинување на „пржинската влада“ кој веќе е поднесен во Собранието од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, според претседателот на Собранието Талат Џафери, ...
сите 445 | | | веќе видена

Дигитализацијата на образованието останува еден од повисоките приоритети во работењето на Министерството за образование и наука и во следниот период, ...
сите 124 | | | веќе видена

„Власта е неспособна да се справи со КОВИД кризата, за еден ден над 2000 лица се позитивни. Власта не знае како да се справува со КОВИД кризата уште од самиот ...
сите 234 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска најави дека за не повеќе од еден месец ќе оди во официјална посета на Бугарија. Тоа го договара со својот бугарски ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГОЛЕМО ОТКРИТИЕ ВО БИТКА СО КОРОНАТА Откриен е ген кој го удвојува ризикот од тежок ковид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: