По 25 години се врши реконструкција на резервоарот за водоснабдување на Црешево

По цели 25 години конечно започна да се врши целосна реконструкција на резервоарот за водоснабдување на населеното место Црешево . Ревервоарот е со капацитет ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Веќе четири часа сме на терен заедно со зимската служба и по интензивна работа можам да кажам дека нема ниту едно населено место кое е отсечено од сообраќај, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Општина Гази Баба ја информира јавноста и граѓаните дека на ден 19.01.2022 година (среда) по повод големиот христијански празник Богојавление - Водици, ја ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Останато

Во денешното гостување во емисијата „Утро со Златев“ Антонијо Милошоски, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ на прашањето како гледа на она што го прави ...
сите 908 | | | веќе видена

Кирил Пецаков, градоначалникот на Охрид свесно ги прекрши законите со тоа што наместо во изолација да го чека резултатот од тестот за коронависрусот, тој ...
сите 210 | | | веќе видена

– Таков настан може да го промени светот, изјави на прес-конференција американскиот претседател. Тој предупреди дека рускиот претседател Владимир Путин ...
сите 604 | | | веќе видена

Пишува: Мери Јордановска / Извор: Вистиномер Половина од правосилните пресуди кои ги донел Основниот кривичен суд во Скопје, а биле потврдени од повисоките ...
сите 135 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 78 | | | веќе видена

Чешката Република била, е и секогаш ќе биде истраен и силен поддржувач на амбициите на Северна Македонија да стане членка на Европската Унија, истакна ...
сите 217 | | | веќе видена

КОВАЧЕВСКИ НА СРЕДБА СО ДРЖАВНО - ПОЛИТИЧКИОТ ВРВ ВО БУГАРИЈА Македонскиот премиер Димитар Ковачевски по потпишувањето на меморандумите на работните групи во ...
сите 695 | | | веќе видена

-Предлогот за укинување на Пржинска влада беше поднесен, на координацијата помеѓу претседателот на Собранието и сите координатори на пратенички групи го дадов ...
сите 390 | | | веќе видена

До петок ќе се задржи стабилно време со пораст на температурите. В петок кон крајот на денот и в сабота претпладне во западните делови ќе има локални врнежи од ...
сите 283 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По 25 години се врши реконструкција на резервоарот за водоснабдување на Црешево

Од:
До кого (е-маил):
Порака: