Британската економија се опоравува, се врати на нивоата пред да почне пандемијата

Британската економија го надмина нивото од пред пандемијата по силниот раст во ноември, покажуваат официјалните бројки. – Бруто домашниот производ порасна за ...
| | веќе видена | слични

Портфолио менаџерите во Генерали Инвестментс составија резиме за тековните случувања кои влијаат врз пазарот на капитал и актуелни совети за инвеститорите. ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 7 минути Податоците за инфлацијата и одговорите на централната банка на САД – ФЕД беа во фокусот на инвеститорите на светските пазари во текот ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Пребрзото зголемување на каматните стапки во еврозоната, вклучува ризици, и покрај значително повисоката инфлација, бидејќи економскиот раст би можел да ...
| | веќе видена | слични

Речиси сите макроекономските показатели се движат во согласност со очекувањата. Но, неизвесноста и ризиците од понатамошниот тек на пандемијата предизвикана од ...
| | веќе видена | слични

На 18. јануари 2022 година се одржа редовна седница на Комитетот за оперативна монетарна политика на Народната банка , на којашто беа разгледани движењата на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Основната каматна стапка останува непроменета на ниво од 1,25 проценти, посочува Народната банка во последниот извештај за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сообраќајка во центарот на Скопје. Велосипедист е прегазен на булевар Илинден наспроти фонтаната кај Градски парк.Во моментов на местото на несреќата има ...
сите 264 | | | веќе видена

Политичките советници од Русија, Украина, Франција и Германија по долги разговори се согласија дека треба да се размислува за прекин на огнот во источна ...
сите 615 | | | веќе видена

Шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, пред еден месец добила две писма со закани по живот. „Писмата ...
сите 55 | | | веќе видена

Со оглед на одлуката дека учениците од 1 Февруари ќе тргнат на училиште со физичко присуство, бараме Владата, Комисијата за заразни болести, а и Министерот за ...
сите 158 | | | веќе видена

За предлогот за укинување на „пржинската влада“ кој веќе е поднесен во Собранието од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, според претседателот на Собранието Талат Џафери, ...
сите 384 | | | веќе видена

Денеска во Алејата на великаните на загрепските гробишта Мирогој, членовита на семејството и најблиските пријатели и колеги се простија од Аки Рахимовски, ...
сите 161 | | | веќе видена

МНР ја следи состојбата и сѐ уште нема испратено предупредување до македонските граѓани да не патуваат во Украина или пак повик до оние кои веќе се наоѓаат ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Британската економија се опоравува, се врати на нивоата пред да почне пандемијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: