ТЕШКА СООБРАЌАЈКА ИМАЛО ВО СКОПЈЕ - загинал 40 годишен возач


6 копии
4 копии
5 копии
2 копии
3 копии

Приведен е криумчар на мигранти кој во возило од марката „голф“ превезувал девет лица – мигранти, петмина од Сирија и четворица од Индија. Како што соопшти ...
| | веќе видена | слични

Санкционирани се 133 возачи во Скопје од кои 26 за брзо возење , соопшти Министерството за внатрешни работи (МВР). Контролата е направена во текот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Дали динамиката на разговорите меѓу Петков и Ковачевски може да доведе до отстранување на ветото? Петков цели кон тоа, вели бугарскиот политиколог Димитар ...
сите 535 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид јавно ја осудува хајката којашто се води против градоначалникот Пецаков додека властите молчат за премиерот Ковачевски.Ја информираме ...
сите 421 | | | веќе видена

„Потпишавме меморандум за соработка со Министерството за земјоделие од Бугарија кој опфаќа точни чекори кои ќе се имплементираат. Работната група која ...
сите 277 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 89 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 78 | | | веќе видена

Предвремените парламентарни избори се потреба повеќе на Македонија, отколку на ВМРО-ДПМНЕ, бидејќи ВМРО-ДПМНЕ кога и да има избори ќе победи, но Македонија не ...
сите 414 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, покрај програмата за неговата официјална посета на Република Бугарија одржа уште ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТЕШКА СООБРАЌАЈКА ИМАЛО ВО СКОПЈЕ - загинал 40 годишен возач

Од:
До кого (е-маил):
Порака: