Пакетите со банани со дрога водат до десната рака на Мило Ѓукановиќ

2 копии

Во овошјето кое во Црна Гора пристигнало од Еквадор, а кое било во просториите на фирмата „Воли“, сопственост на Драган Бокан , откриено е големо количество ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за безбедност и одбрана на Собранието на Црна Гора ќе ги сослуша премиерот Здравко Кривокапиќ, вицепремиерот Дритан Абазовиќ и раководните луѓе на ...
| | веќе видена | слични

Словенечката компанија Растодер Груп, во сопственост на Изет Растодер, денеска објави дека планира да го напушти црногорското пристаниште Бар и да ги пренасочи ...
| | веќе видена | слични

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 280 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 117 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 144 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 155 | | | веќе видена

Москва најверојатно ги направила последните подготовки за инвазија на Украина со испраќање армиски медицински дивизии составени од воени лекари и помошен ...
сите 546 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Зоран Заев беше познат по бројните гафови и изјави што ги даваше за време на меѓународни средни, интервјуја или настани, но таквата пракса ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пакетите со банани со дрога водат до десната рака на Мило Ѓукановиќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: