Полицајка повредила јавна обвинителка во Битола во обид да ѝ го одземе записникот


Јавната обвинителка Ж. К. Б., вработена во Основното јавно обвинителство во Битола, пријавила дека вчера околу 14 часот, додека била на работното место била ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Полициски службеници од Полициска станица за граничен надзор и граничен премин Богородица, денеска по полноќ на магистралниот пат село Удово- Дeмир Капија го ...
| | веќе видена | слични

Полициски службеници на СВР Тетово вчера со судски наредби извршиле претреси во домовите на Н. А. (24) и неговиот роднина Р. Л. (27), и двајцата жители на ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Тетовската полиција попладнево претресе куќа во селото Порој, каде пронајде две ловечки пушки и „Хеклер“, соопшти МВР. „Денеска (21 јануари) од 16 часот и 15 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот премиер Кирил Петков ја одржа првата средба со амбасадорите на земјите членки на Европската унија, на иницијатива на француската амбасадорка во ...
сите 670 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 123 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 155 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 148 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 278 | | | веќе видена

„Во Загреб нема кварт каде Аки не беше во некој изнајмен стан, се дружеше во секој кварт. Притигна на станица со една торба и сега почива во Алејата на ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полицајка повредила јавна обвинителка во Битола во обид да ѝ го одземе записникот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: