Милошоски: Ковачевски ако сака да покаже ниво на политичка култура треба да излезе на избори, а не да го бираат дворјаните на СДСМ и ДУИ


„Ова за старо – новата Влада е смислување на ресори, на министерски места како да се задоволат поголем број од фракциите кои што очигледно постојат во СДСМ и ...
| | веќе видена | слични

Не сум се сретнал со Димитров, но доколку мислам дека може да каже нешто што би било корисно за подобра иднина на граѓаните, тогаш зошто да не, одговори ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Владата на заевизмот на чело со пиунот Ковачевски молчат и не откриваат какви преговори водат со Бугарија. Имаме молк од владата на заевизмот за содржината на ...
| | веќе видена | слични

Ние ако не го залуламе тој чамец на клиентелизмот за да не знае што го снашло, никогаш нема да успееме да одиме напред. Нашата одговорност е многу поголема од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во градењето на државните позиции во два наврата бев принуден да се заканам со оставка, вели во вечерашното гостување во емисијата „360 Степени“ на Алсат, ...
| | веќе видена | слични

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров беше гостин во емисијата „360 степени“ емитувана на 14.1.2022 година (петок), при ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако на прес-конференција во средата вицепремиерот во заминување, Никола Димитров, кажа дека нема доверба во шефот на дипломатијата Бујар Османи во однос на ...
| | веќе видена | слични

Никола Димитров, вицепремиерот за европски прашања во заминување, вчеравечер во гостување во емисијата 360° на Алсат ТВ рече дека не се кае за ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров на Алсат М го обвини министерот за надворешни работи Бујар Османи за странски влијанија но не кажа што презел ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Добро е нашата црква да биде примена во канонско единство како Охридска архиепископија која има вековна историја, но никој нема право да и го одземе правото да ...
сите 589 | | | веќе видена

Одбраната на уапсените во случајот „Делчевски ниви“ поднесе жалба откако доцна синоќа по речиси 8 часа распит, скопскиот Кривичен суд одлучи да го прифати ...
сите 188 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со македонската делегација која е во дводневна посета на Ватикан и Рим по повод 24 мај – Денот на сесловенските ...
сите 297 | | | веќе видена

Катастрофа, недостоинствено, срам и брука, тие се зборовите, вели потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски одговарајќи на новинарско прашање како го ...
сите 198 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вели дека Отворен Балкан е најдобрата иницијатива за народите на Балканот.„Отворениот Балкан е најдобрата иницијатива ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милошоски: Ковачевски ако сака да покаже ниво на политичка култура треба да излезе на избори, а не да го бираат дворјаните на СДСМ и ДУИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: