Василичарски концерт: Наде Талевска во ЕЛЕНА ЛУКА блесна на сцената на МОБ

Вчеравечер беше вистинско уживање да се присуствува на традиционалниот Василичарски концерт во Националната опера и балет, годинава насловен „VIVA L'OPERA!" За ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Вечерва во 20 часот, оркестарот на Филхармонија ќе го одржи првиот концерт во вториот дел од концертната сезона, насловен „Галантна Индија“. Диригент е маестро ...
| | веќе видена | слични

Американската виолинистка Елиша Силверстин ќе настапи на првиот концерт во новата година на Филхармонијата како солистка. Концертот насловен како „Галантна ...
| | веќе видена | слични

По успешната серија празнични концерти чија основна цел е да ја анимираат пошироката публика, Филхармонија влегува во нов ритам. Оркестарот на оваа наша ...
| | веќе видена | слични

Популарните оперски арии вечеравечер на Василичарски концерт беа вистински мерак и супер промена откако години наназад на сцената се пееше поп, рок и диско ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пишува: Мери Јордановска / Извор: Вистиномер Половина од правосилните пресуди кои ги донел Основниот кривичен суд во Скопје, а биле потврдени од повисоките ...
сите 278 | | | веќе видена

Кирил Пецаков, градоначалникот на Охрид свесно ги прекрши законите со тоа што наместо во изолација да го чека резултатот од тестот за коронависрусот, тој ...
сите 183 | | | веќе видена

Евентуалната руска инвазија врз Украина би можела да биде „најголемата инвазија“ од Втората светска војна, со оглед на масовното воено присуство на Русија во ...
сите 570 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, покрај програмата за неговата официјална посета на Република Бугарија одржа уште ...
сите 132 | | | веќе видена

Мнозинството пратенички групи се „ЗА“ бришење на техничката влада три месеци пред изборите, ама никоја од нив не и' се придружува на ВМРО-ДПМНЕ, да стави ...
сите 391 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Василичарски концерт: Наде Талевска во ЕЛЕНА ЛУКА блесна на сцената на МОБ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: