ВИДЕО | Mуслиу: Изјавите на Димитров се неумерени, се работи за лични суети или политички аспирации


Ова е последна година на мандатот на претседателот на Албанија, Мета и неговиот однос со сегашната Владата на Еди Рама е лош и таму треба да има гласање за ...
| | веќе видена | слични
12 копии

ВМРО-ДПМНЕ нема добиено покана од Владата да има претставници во работните групи со Бугарија, а доколку и добие покана опозициската партија нема да учествува ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ нема да биде дел од работните групи со Бугарија. Портпаролот Димче Арсовски вели дека досега не добиле покана, но и оти доколку стигне ...
| | веќе видена | слични

„Македонија од 1945 година, е создадена, градена и инспирирана од антиалбанизмот и антибугаризмот, создадени од просрпските кругови во земјата. На својот ...
| | веќе видена | слични

Не сум се сретнал со Димитров, но доколку мислам дека може да каже нешто што би било корисно за подобра иднина на граѓаните, тогаш зошто да не, одговори ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Владата на заевизмот на чело со пиунот Ковачевски молчат и не откриваат какви преговори водат со Бугарија. Имаме молк од владата на заевизмот за содржината на ...
| | веќе видена | слични

Ние ако не го залуламе тој чамец на клиентелизмот за да не знае што го снашло, никогаш нема да успееме да одиме напред. Нашата одговорност е многу поголема од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во градењето на државните позиции во два наврата бев принуден да се заканам со оставка, вели во вечерашното гостување во емисијата „360 Степени“ на Алсат, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 223 | | | веќе видена

-Причината поради која што се случуваат сега овие какафонични изјави лежи во тоа што планот на Социјалдемократскиот сојуз по однос на предлогот бил малку ...
сите 436 | | | веќе видена

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните. ...
сите 282 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО | Mуслиу: Изјавите на Димитров се неумерени, се работи за лични суети или политички аспирации

Од:
До кого (е-маил):
Порака: