Воли од Еквадор увезувал банани, а во бананите полицијата пронашла кокаин (ВИДЕО)


3 копии

Околу 400 килограми кокаин вчера попладне биле откриени во Логистичко-дистрибутивниот центар (ЛДЦ) на компанијата Воли Трејд, која е во мнозинска сопственост ...
| | веќе видена | слични

Словенечката компанија Растодер Груп, во сопственост на Изет Растодер, денеска објави дека планира да го напушти црногорското пристаниште Бар и да ги пренасочи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во овошјето кое во Црна Гора пристигнало од Еквадор, а кое било во просториите на фирмата „Воли“, сопственост на Драган Бокан, откриено е големо количество ...
| | веќе видена | слични

Црногорската полиција пронашла околу 400 килограми кокаин во магацинот на логистичкиот центар на компанијата „Воли“. Маркетот инаку е во сопственост на ...
| | веќе видена | слични

Црногорската полиција денеска пронајде околу 400 килограми кокаин во магацинот на логистичкиот центар на компанијата „Воли“, објави РТЦГ. Од компанијата „Воли“ ...
| | веќе видена | слични

Останато

Директорот на Финансиската полиција, Арафат Муареми се очекува утре до Обвинителството да ја поднесе кривичната пријава против обвинителите Вилма Русковска, ...
сите 261 | | | веќе видена

Постигнат е договор за прекин на огнот меѓу Израел и палестински „Исламски џихад“ (ПИЈ), изјави вечерва за „Ал Кудс њуз“ портпаролот на ПИЈ, Мухамед ал Хинти. ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Воли од Еквадор увезувал банани, а во бананите полицијата пронашла кокаин (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: