Во Србија се откажуваат концерти поради корона вирусот

5 копии
4 копии
5 копии
5 копии

Германија до средината на февруари би можела да брои по стотици илјади нови инфекции на коронавирус дневно, предупреди денеска германскиот министер за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Вкупно 14 починати од коронавирус и уште 2.051 заразени од 6.353 тестови, се регистрирани за 24 часа, соопшти Министерството за здравство. Од 14-те починати, ...
| | веќе видена | слични

Бројот на нови инфекции со коронавирус во Романија се зголеми за рекордно високи 19.105 во изминатите 24 часа, покажаа владините податоци во четвртокот, но ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 247 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата, Бујар Османи вели дека не се преговара за идентитетските прашања ниту за јазикот со официјална Софија. Тој денеска реферираше пред ...
сите 162 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 116 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 49 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 144 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 155 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Зоран Заев беше познат по бројните гафови и изјави што ги даваше за време на меѓународни средни, интервјуја или настани, но таквата пракса ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Србија се откажуваат концерти поради корона вирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: