Македонска државјанка почина во приштинската болница по сообраќајката на патот кон Урошевац


Државјанка на Северна Македонија починала вчера во Клиничкиот универзитетски центар на Косово, како последица на повредите здобиени во неодамнешна сообраќајна ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Прилепското Основно јавно обвинителство денеска издаде наредба за ексхумација на телото на 33-годишна родилка од селото Црнилиште, општина Долнени која ...
| | веќе видена | слични

Денеска се изврши ексхумација на почината родилка, 33 годишната Љуљета Алиу од долненското село Црнилиште, која почина на 10 јануари околу 4 часот часот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Прилепското обвинителство, по наредба, денеска изврши ексхумација на телото на почината родилка со цел да се изврши обдукција и да се утврди која била ...
| | веќе видена | слични
4 копии

33-годишна жена починала утринава на инфективното одделение во Битола. Пациентката била примена со кашлица, ниска сатурација и болки во градите, а ...
| | веќе видена | слични

Ексхумирано е телото на 33-годишна родилка од селото Црнилиште во Долнени откако прилепското Основно јавно обвинителство испрати наредба по информација од ...
| | веќе видена | слични

Од увидот во медицинската документација, пациентката немала хронични заболувања, освен дебелина, а немала примено вакцина против ковид-19. Пациентка на 33 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 247 | | | веќе видена

Прво доцна доаѓате, мислам дека требаше вие да побарате да дојде овде одамна. Дојдовте инспирирано од господинот Петков бидејќи тој веднаш побара пред ...
сите 250 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 116 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 50 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 217 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 155 | | | веќе видена

Владејачките партии во парламентот се задоволни од работата на владата на Кирил Петков за напредокот во односите со Република Северна Македонија (РСМ), а ...
сите 245 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонска државјанка почина во приштинската болница по сообраќајката на патот кон Урошевац

Од:
До кого (е-маил):
Порака: