Димитров имаше активна улога во градењето на позициите за Бугарија, реагира кабинетот на Заев


Македонските позиции за преговорите со Бугарија се изградени низ сеопфатен консултативен процес и работни состаноци во кои Никола Димитров имаше активна и ...
| | веќе видена | слични
9 копии

ВМРО-ДПМНЕ нема добиено покана од Владата да има претставници во работните групи со Бугарија, а доколку и добие покана опозициската партија нема да учествува ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ нема да биде дел од работните групи со Бугарија. Портпаролот Димче Арсовски вели дека досега не добиле покана, но и оти доколку стигне ...
| | веќе видена | слични

„Македонија од 1945 година, е создадена, градена и инспирирана од антиалбанизмот и антибугаризмот, создадени од просрпските кругови во земјата. На својот ...
| | веќе видена | слични

Не сум се сретнал со Димитров, но доколку мислам дека може да каже нешто што би било корисно за подобра иднина на граѓаните, тогаш зошто да не, одговори ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Владата на заевизмот на чело со пиунот Ковачевски молчат и не откриваат какви преговори водат со Бугарија. Имаме молк од владата на заевизмот за содржината на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во градењето на државните позиции во два наврата бев принуден да се заканам со оставка, вели во вечерашното гостување во емисијата „360 Степени“ на Алсат, ...
| | веќе видена | слични

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров беше гостин во емисијата „360 степени“ емитувана на 14.1.2022 година (петок), при ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Добро е нашата црква да биде примена во канонско единство како Охридска архиепископија која има вековна историја, но никој нема право да и го одземе правото да ...
сите 587 | | | веќе видена

Одбраната на уапсените во случајот „Делчевски ниви“ поднесе жалба откако доцна синоќа по речиси 8 часа распит, скопскиот Кривичен суд одлучи да го прифати ...
сите 188 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со македонската делегација која е во дводневна посета на Ватикан и Рим по повод 24 мај – Денот на сесловенските ...
сите 297 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вели дека Отворен Балкан е најдобрата иницијатива за народите на Балканот.„Отворениот Балкан е најдобрата иницијатива ...
сите 286 | | | веќе видена

Здружението на единиците на локална самоуправа од понеделник најавуа средба за формирање став, по обвинувањата од власта дека општини формираат јавни ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитров имаше активна улога во градењето на позициите за Бугарија, реагира кабинетот на Заев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: