Најстариот јапонски фудбалер ќе игра уште и на 54 години

Најстариот фудбалер на светот, легендарниот Јапонец Казујоши Миура, денеска, на 11-тиот ден во првиот месец од годината, во 11.11 часот, обелодени дека има нов ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерот кој често пати се наоѓа во светските медиуми поради неговата возраст и активното играње фудбал повторно се најде во центарот на вниманието на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

На 18 јуни, ВМРО-ДПМНЕ ќе организира голем анти - владин протест. Извршниот комитет на партијата донесе одлука за одржување голем граѓански протест што ќе се ...
сите 646 | | | веќе видена

Српскиот патријарх Порфириј и македонскиот архиепископ Стефан ќе служат литургија на помирување на 19 мај во црквата Свети Сава во Белград, соопштија од ...
сите 485 | | | веќе видена

Украинската војска измината ноќ работеше на евакуација на преостанатите борци од фабриката за челик Азовстал во Мариупол, каде тримесечното руско бомбардирање ...
сите 241 | | | веќе видена

Поранешниот македонски репрезентативен голман, Петар Ангелов своето прво тренерско искуство нема да го памети по лошо. Како предводник на Вардар Неготино успеа ...
сите 123 | | | веќе видена

Информацијата за почеток на Стратешкиот дијалог меѓу Република Северна Македонија и Соединетите Американски Држави, е една од точките што ќе ги разгледува ...
сите 46 | | | веќе видена

Во вечерашното гостување во емисијата „Анализа 24“ на Телевизија 24 гостуваше потпретседателката на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Димитриеска Кочоска. Таа изјави дека ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најстариот јапонски фудбалер ќе игра уште и на 54 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: