Интер и Јувентус се острат за Суперкупот на „Џузепе Меаца“, играле само еднаш меѓу себе за пехарот


Верувале или не Јувентус и Интер ќе се сретнат по 217. пат меѓусебе во историјата, но само втор пат ќе се борат за вредниот пехар во Суперкупот. Верон го ...
| | веќе видена | слични

„Старата дама“ во моментов се наоѓа на петото место на табелата во Серија А по 22 одиграни меча, со девет бода заостанување зад лидерот Интер кој има и меч ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во ситуација кога го загуби Федерико Киеза до крајот на сезоната, тренерот на Јувентус Макс Алегри инсистира на засилување уште во јануарскиот преоден рок. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
повеќе

Останато

Руското Министерство за надворешни работи денеска оцени дека влезот на Шведска во НАТО ќе предизвика значителна штета на безбедноста на Северна Европа и на ...
сите 532 | | | веќе видена

Соборот на Српската православна црква вчера прогласи канонско единство со МПЦ-ОА, со што, според српски извори е „решен спорот што датира од 1967 година кога ...
сите 580 | | | веќе видена

Ковачевски отиде толку далеку, што и по релативизирањето на примитивизмот на Талат Џафери, мораше да отиде да гледа фудбалски натпревар со него за и тој лично ...
сите 216 | | | веќе видена

Украинскиот претседател Володимир Зеленски истакна дека борците на Азовстал ја инспирирале целата земја со својата храброст за време на повеќенеделната борба ...
сите 214 | | | веќе видена

Инфлацијата во Македонија излезе од контрола заради неспособноста на власта на СДСМ и ДУИ. Рекордна двоцифрена инфлација од 10,5%, како што немало во ...
сите 131 | | | веќе видена

Членовите на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на седница предложија кандидати за судии на Уставниот суд. СДСМ, ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ, со ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Интер и Јувентус се острат за Суперкупот на „Џузепе Меаца“, играле само еднаш меѓу себе за пехарот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: