Ковачевски: Приоритети на новата Влада се справување со енергетската глобална криза и подобрување на животниот стандард на граѓаните


Претседателот на СДСМ и мандатар, Димитар Ковачевски, денеска го достави составот на новата Влада и програмата за работа на Владата до претседателот на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

На првиот ден од изборот на новата Влада, во министерствата беше извршено примопредавање, а новиот премиер Димитар Ковачевски најави дека секоја минута ќе ја ...
| | веќе видена | слични

Првиот предизвик на новата Влада е надминувањето на енергетската криза и обезбедувањето подобри услови за живот на граѓаните. Тоа го најави и Ковачевски по ...
| | веќе видена | слични

Медиумите во Албанија опширно информираат за изборот на новата влада на Македонија и ја пренесуваат биографијата на новиот премиер Димитар Ковачевски. „Северна ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Толку се максималистички барањата на официјална Софија што дури и овие кои овие 2-3 дена се таму и преговараат од името на граѓаните без не знам кој мандат им ...
сите 954 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска одговарајќи на пратеничко прашање посочи дека во мандатот на оваа Влада минималната плата е зголемена 100% ...
сите 482 | | | веќе видена

„Зависи од тоа какви информации ќе добиеме од Турција во оваа област“, ​​изјави Андерсон.„Во сите екстрадиции, ние продолжуваме да го следиме шведското и ...
сите 210 | | | веќе видена

Пејачката Сара Јо одговараше на актуелни прашања на новинарите и во таа прилика се осврна на забраната за абортус во Америка, но и неодамнешниот инцидент во ...
сите 73 | | | веќе видена

Бугарската влада во оставка ја одобри бугарската позиција за предлогот на француското претседателство со Советот на ЕУ за заеднички став на ЕУ за преговорите ...
сите 755 | | | веќе видена

Министерката за култура Бисера Костадиновска Стојчевска засега нема да побара разрешување на државниот секретар во Министерството за култура, Валмир Азири кој ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски: Приоритети на новата Влада се справување со енергетската глобална криза и подобрување на животниот стандард на граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: