Се појави видео од несреќата во која загина турскиот фудбалер


Турскиот фудбалер кој настапуваше за тимот на Коњаспор утрово го загуби животот во сообраќајна несреќа. Сообраќајната несреќа се случила во близина на Анкара, ...
| | веќе видена | слични

Некогашниот швајцарски репрезентативец Адмир Мехмеди е нов член на турскиот Анталијаспор. Тој денеска потпиша 2,5 годишен договор со турскиот прволигаш. Вреди ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Поранешниот член на турската фудбалска репрезентација Ахмет Чалик загина на 27. годишна возраст во сообраќајна несреќа, објави денеска неговиот клуб Коњаспор. ...
| | веќе видена | слични

Турските медиуми јавија дека поранешниот турски репрезентативец, Ахмет Чалик настрадал во несреќа што се случила на автопат во близина на Анкара, каде ...
| | веќе видена | слични

Турскиот репрезентативец и фудбалер Коња, Ахмед Чалик, загина во сообраќајна несреќа утрово, јавуваат локалните медиуми кои сега успеале да пронајдат видео од ...
| | веќе видена | слични

Чалик имаше 27 години и беше фудбалер на Коњаспор за кој сезонава одигра 18 натпревари, а почина откако изгуби контрола над возилото и излета од патот. Тој бил ...
| | веќе видена | слични

Турскиот фудбалер, Ахмет Чалик кој го носеше дресот на тимот на Коњаспор денеска имал фатална сообраќајна несреќа по која го загубил својот живот. 27 годишниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски преземаат мерки за надминување на енергетската криза, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се посветени на тендери и ...
сите 558 | | | веќе видена

Пензионираниот полковник, поранешен висок советник на раководството на Пентагон, Даглас Мекгрегор, во етерот на Јутјуб каналот Judging Freedom ги именуваше ...
сите 406 | | | веќе видена

На вицепремиерот Артан Груби му било криво за изјавата дека на Али Ахмети не му треба народот, туку на народот му треба на Ахмети. Тој вели дека тпоа било ...
сите 225 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 160 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Македонската полиција денеска фати албански државјанин со уловени 91,33 кг охридска пастрмка. – Денеска (01.10.2022) по преземени мерки и активности од страна ...
сите 319 | | | веќе видена

Жалам што премиерот и министрите во владата во вакви исклучително сложени и важни моменти за Македонија, граѓаните и стопанството никако не можат да ја ...
сите 279 | | | веќе видена

Полициски службеници на СВР Тетово денеска (1 октомври) во 17 часот и 25 минути, во продолжението од првенствениот фудбалски натпревар Тетекс-Каменица Саса, во ...
сите 22 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се појави видео од несреќата во која загина турскиот фудбалер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: