Беља работа за Кире, Македонија има пет позитивни на Ковид


Словенија го заврши настапот на Европското првенство со само една победа против нашата репрезентација, ефект кој не беше доволен за пласман во следната фаза. ...
| | веќе видена | слични

Марко Мишевски и на овој европски шампионат имаше значајна улога во играта во одбрана. Ракометарот на Вардар даде свој придонес, но севкупниот впечаток сепак е ...
| | веќе видена | слични

Нашата најдобра ракометна репрезентација го загуби и натпреварот со Данска и со три порази го заврши настапот на Европското првенство на кое домаќините се ...
| | веќе видена | слични

Мартин Велковски е играчот што ја доби улогата на замена за повредениот Кире Лазаров, голем товар на грбот на ракометарот на Еурофарм Пелистер. Слично како и ...
| | веќе видена | слични

Македонската ракометна репрезентација со три порази во три меча го заврши настапот на Европското првенство во Дебрецин, но и покрај неуспехот да се освојат ...
| | веќе видена | слични

Ова Европско првенство останува да биде едно големо искуство. Македонија тргна со верба, но немаше среќа ниту со Ковид-19, ниту со повреди. Лазаров, Манасков, ...
| | веќе видена | слични

Македонската репрезентација не успеа да направи изненадување и загуби од Данска во последниот натпревар на Европското првенство. Нашата репрезентација имаше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Марко Мишевски како и сите останати ракометари од Дебрецен заминаа со тешко срце. Посакуваа многу повеќе, но реалноста беше поинаква. Сликата од Дебрецен вели ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ковачевски не смее да го осуди и да побара оставка на Талат Џафери, се плаши дека ќе му падне владата, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ, откако премиерот не реагираше ...
сите 222 | | | веќе видена

Заради СДСМ и ДУИ Македонија има двоцифрена инфлација, таа не е увезена, туку создадена е од криминалот на власта, ова денеска преку соопштение до јавноста го ...
сите 158 | | | веќе видена

Членовите на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на седница предложија кандидати за судии на Уставниот суд. СДСМ, ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ, со ...
сите 59 | | | веќе видена

Кварталните податоци што ги објавува Народна банка на Македонија за македонските банки се секогаш интересни за да се согледа кој е каде на македонската ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Беља работа за Кире, Македонија има пет позитивни на Ковид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: