Јапонија за (ковид) Јапонците


Слеп состанок, една вечер и вечера посветена на запознавање со надеж дека заедничките интереси кои би ги дознале еден за друг ќе доведат до поромантичен финиш… ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Една девојка од Кина останала затворена во домот на едно момче каде дошла на прв состанок, откако властите на тоа место вовеле карантин. Жената која се ...
| | веќе видена | слични

Еден Јапонец објавил на социјалните мрежи како изгледа карантинот во неговата земја. Јапонската влада испраќа бесплатен пакет за луѓето кои се во карантин ...
| | веќе видена | слични

Останато

РУСКАТА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА СО РЕАКЦИЈА НА ОДЛУКАТА НА СПЦ: Поддржуваме-надминат е долготраен црковен раскол Руската православна црква ја поздравува одлуката на ...
сите 534 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски се обрати на свеченоста по повод 9 Мај – Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа, што се одржа во дворот на Владата. var ...
сите 68 | | | веќе видена

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун и нареди на војската да ја стабилизира дистрибуцијата на лекови за коронавирус во главниот град Пјонгјанг, каде за само ...
сите 155 | | | веќе видена

Откако вечерва во Кавадарци ракометарите на Вардар ја освоија 15-татат куп-титула во клупската историја, навивачите на „црвено-црните“, популарните „Комити“ ...
сите 122 | | | веќе видена

Инфлацијата во Македонија излезе од контрола заради неспособноста на власта на СДСМ и ДУИ. Рекордна двоцифрена инфлација од 10,5%, како што немало во ...
сите 149 | | | веќе видена

„Зборував со Дмитро синоќа“, вели Хана Науменко, свршеницата на Дмитро Данилов (29). Врската била ужасна, па парот комуницирал преку СМС. „Тој напиша дека им ...
сите 162 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска пред медиумите рече дека една од блокадите на најголемата опозициска партија во Собранието ќе биде и ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јапонија за (ковид) Јапонците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: