Општината објави конкурс за избор на најдобрите во спортот во Охрид за 2021 година

3 копии

Охрид, 10. јануари 2022 (ИНПРЕС) – Општина Охрид покренува постапка за избор на „Најдобрите од спортот во општина Охрид“ за 2021 година. Наградите и ...
| | веќе видена | слични

Општина Охрид финансиски ќе поддржи граѓанска организација што ќе згружува и третира деца со атипичен развој на територијата на општината. Во таа насока ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на Општина Охрид го распишува овој јавен повик за расоредување на буџетските средства од програмата за спорт и рекреација од буџетот на општина ...
| | веќе видена | слични

Општина Охрид согласно Одлуката за спроведување на мерки за субвенционирање на трошоци за користење на спортски терени на ЈП ,,Билјанини извори”-Охрид бр. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во денешното гостување во емисијата „Утро со Златев“ Антонијо Милошоски, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ на прашањето како гледа на она што го прави ...
сите 681 | | | веќе видена

Кирил Пецаков, градоначалникот на Охрид свесно ги прекрши законите со тоа што наместо во изолација да го чека резултатот од тестот за коронависрусот, тој ...
сите 183 | | | веќе видена

– Таков настан може да го промени светот, изјави на прес-конференција американскиот претседател. Тој предупреди дека рускиот претседател Владимир Путин ...
сите 643 | | | веќе видена

„Потпишавме меморандум за соработка со Министерството за земјоделие од Бугарија кој опфаќа точни чекори кои ќе се имплементираат. Работната група која ...
сите 289 | | | веќе видена

Пишува: Мери Јордановска / Извор: Вистиномер Половина од правосилните пресуди кои ги донел Основниот кривичен суд во Скопје, а биле потврдени од повисоките ...
сите 128 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 78 | | | веќе видена

-Предлогот за укинување на Пржинска влада беше поднесен, на координацијата помеѓу претседателот на Собранието и сите координатори на пратенички групи го дадов ...
сите 408 | | | веќе видена

БИРН утврди големи разлики во процентите на позитивни случаи во односот на севкупните бројки при ПЦР тестирањата во лабораториите низ Македонија. Најголемите ...
сите 254 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Општината објави конкурс за избор на најдобрите во спортот во Охрид за 2021 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: