Сообраќајот се одвива непречено, по суви коловози

6 копии

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Поради ниските утрински температури наместа е можна појава на голомразица. Интензитетот на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Врнежи од снег има и во Прилеп, Железнец, Неготино, Демир Капија, Удово и Крушево. Авто мото сојузот на Македонија информира дека на планинскиот превој Плетвар ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Поради снежни врнежи, вечерва од 21 часот е воведена забрана за сообраќај за тешки моторни возила на магистралниот пат А-2 од село Узем до Граничниот премин ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а на повисоките места има остатоци од кашест снег по интервенција на дежурните екипи на ЈП ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приватните превозници утрово излегоа на протест на „Илинденска“ и делумно го блокираа сообраќајот во главниот град. На оваа тема разговаравме и на нашата ...
сите 523 | | | веќе видена

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 100 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по смртта на познатиот неврохирург, професор д-р Јовица Угриновски, кој вчера беше погребан на градските гробишта во Бутел. Бројни ...
сите 46 | | | веќе видена

При денешната посета на германскиот претседател Штајнмаер на Кавадарци беше остварена средба и со градоначалникот Митко Јанчев. Разговараа на повеќе теми, при ...
сите 262 | | | веќе видена

По две недели пауза, повторно дојави за бомби во 9 средни училишта. Но за прв пат закана за поставен експлозив добија и две основни училишта. Станува збор за ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сообраќајот се одвива непречено, по суви коловози

Од:
До кого (е-маил):
Порака: