Научниците се загрижени поради појавата на „близначка епидемија“


Прелиминарните наоди од две јужноафрикански клинички студии покажуваат дека варијантата омикрон на коронавирусот SARS-CoV-2 има многу поголема стапка на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Корона вирусот се шири во двете Америки побрзо од кога било од почетокот на пандемијата поради омикрон, па бројот на случаи се удвои минатата недела, на вкупно ...
| | веќе видена | слични

Федералните здравствени власти во Америка рекоа дека варијантата Омикрон е толку пренослива што веројатно повеќето луѓе во САД ќе бидат заразени со ковид и ја ...
| | веќе видена | слични

Омикронот полесно го избегнува имунитетот на домаќинот отколку делта сојот на коронавирусот, што објаснува и зошто побрзо се шири, се наведува во истражувањето ...
| | веќе видена | слични

Бројот на хоспитализирани лица со Ковид-19 во САД се зголеми за околу 33 отсто, а бројот на смртни случаи е зголемен за околу 40 проценти во споредба со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Факт е дека парите обезбедени од Светска банка стојат и не ги користи никој, затоа што на СДСМ и ДУИ им пречи тоа што најголем дел од општините ги раководат ...
сите 495 | | | веќе видена

На 18 јуни, ВМРО-ДПМНЕ ќе организира голем анти - владин протест. Извршниот комитет на партијата донесе одлука за одржување голем граѓански протест што ќе се ...
сите 193 | | | веќе видена

Српскиот патријарх Порфириј и македонскиот архиепископ Стефан ќе служат литургија на помирување на 19 мај во црквата Свети Сава во Белград, соопштија од ...
сите 486 | | | веќе видена

На Украина и требаат живи украински херои кажа претседателот на Украина, Володимир Зелеснки во неговото видео обраќање на Фејсбук откако доцна синоќа се вршеше ...
сите 244 | | | веќе видена

Поранешниот македонски репрезентативен голман, Петар Ангелов своето прво тренерско искуство нема да го памети по лошо. Како предводник на Вардар Неготино успеа ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Научниците се загрижени поради појавата на „близначка епидемија“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: