Иднината на архитектурата во стилот на „Господарот на прстените“

„Хоум алајв“ е нов проект на експерти од американската непрофитна група за уметност, архитектура и урбан дизајн „Тереформ уан“, кои се посветени на одржлив ...
| | веќе видена | слични

Еден поглед кон шаренилото на живописните градови од листата ќе биде доволен да ви ги смени мислите во позитивни, да ве оттргне од зимското сивило и да ви ...
| | веќе видена | слични

Има дневна соба, неколку соби, комплетно опремена кујна и бања, скалила што водат до полуксузни соби и простории за одмор… Е, да, дури и мебелот е од глина! ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ребалансот на буџетот ќе се најде за многу скоро пред пратениците, јас не очекувам дека ќе биде блокиран, напротив ние како владејачко мнозинство сме ...
сите 342 | | | веќе видена

Во посета на македонското древно светилиште „Свети Јован Крстител”, попознато како Бигорски манастир денеска беше американската амбасадорка Кејт Мери Брнз.На ...
сите 504 | | | веќе видена

Историја, традиција и издржливост на неутралноста: Дали Швајцарија и Австрија ќе станат членки на НАТО?По три месеци војна во Украина, две нордиски членки на ...
сите 841 | | | веќе видена

Навистина е трагично со каков курс и знаење се управуваат финансиите на Република Македонија. Пред само шест месеци од истата оваа говорница, апелиравме, ...
сите 183 | | | веќе видена

Северна Кореја соопшти дека во изминатите 24 часа биле пријавени над 186.090 случаи на симптоми на треска и дека уште едно лице починало како последица на веќе ...
сите 299 | | | веќе видена

Водителката на годинашниот Евросонг во Торино, италијанската пејачка Лаура Паузини, рече дека е позитивна на Ковид 19 ѝ дека заради тоа ѝ се слошило во ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иднината на архитектурата во стилот на „Господарот на прстените“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: