Ковид-19 го стимулира телото да произведува автоантитела што можат да предизвикаат хронични заболувања

2 копии

Месеци по закрепнувањето од инфекцијата со САРС-КоВ-2, оздравените луѓе може да имаат покачени нивоа на антитела кои по грешка би можеле да ги нападнат нивните ...
| | веќе видена | слични

Вирусот Ковид-19 го напаѓа секој различно, видовме во голем број различни примери. Научници од германска клиника и холандски експерти од Медицинскиот центар на ...
| | веќе видена | слични

Новата студија која ја поминала рецензијата, тврди дека помалку е веројатно дека луѓето со високо ниво на Т-клетки кои ги стекнале како последица на настинка, ...
| | веќе видена | слични

Високите нивоа на Т-клетки, кои се развиваат по изложеноста на организмот на зараза со коронавирусот, кои ги предизвикува обичната настинка, може да обезбедат ...
| | веќе видена | слични

Вирусот ковид-19 го напаѓа секој различно, во тоа се уверувме во голем број различни примери. Истото важи и за последиците што ги остава овој вирус. Научниците ...
| | веќе видена | слични

Новиот терапевтски пристап го спречува растот на метастатски тумори кај глувците со тоа што ги принудува клетките на ракот да преминат во мирна состојба во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вирусот Ковид-19 секој поединец го напаѓа на различен начин, а во тоа се убедивме од низа различни примери. Истото важи и за последиците кои овој вирус ги ...
| | веќе видена | слични

Високи нивоа на Т-клетки создадени по обична настинка предизвикана од вирус од фамилијата коронавируси, може да обезбедат заштита и од вирусот САРС КоВ-2, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нова студија покажува зошто дебелите луѓе може да имаат зголемен ризик од тежок ковид и постковид синдром: Короната е скриена во масните клетки, пишува Дојче ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Финска и Шведска утрово и официјално ги поднесоа нивните кандидатури за членство во Северноатлантската Алијанса преку нивните амбасадори во седиштето на НАТО ...
сите 815 | | | веќе видена

Односот на Талат Џафери со вработените во Собранието, со кој тој ги понижува, малтретира и врши мобинг им остава трајни последици врз нивното психичко здравје, ...
сите 237 | | | веќе видена

Неспособната Влада на ДУИ и СДСМ уште еднаш ја покажа својата неспособност, напиша Весна Јаневска, Претседател на Комисија за образование и наука на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 267 | | | веќе видена

Цели две и пол години од пандемијата на корона вирусот единствената земја во светот која не пријави ниту еден случај на заразен, сега се соочува со вистинска ...
сите 250 | | | веќе видена

Синодот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија денеска ќе одржи координативна седница, на која ќе биде разгледана одлуката на Српската ...
сите 441 | | | веќе видена

Денеска (17.05.2022) од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи ...
сите 286 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковид-19 го стимулира телото да произведува автоантитела што можат да предизвикаат хронични заболувања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: