ЕУ-перспектива на Македонија останува меѓу најголемите предизвици за Бугарија, вели Вигенин


Европската перспектива на Македонија станува еден од најголемите предизвици за Бугарија и бугарската влада во областа на надворешната и европската политика, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчерашното заседание на Консултативниот совет за национална безбедност што го свика претседателот на Бугарија, Румен Радев, претставуваше навремена и корисна ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Одлуките на здравствените власти на Република Бугарија за самоизолација на дел од владиниот Кабинет на премиерот Кирил Петков, нема да ја променат претходно ...
| | веќе видена | слични

Ми беше чест што изминативе 13 месеци бев специјален претставник на Владата за односите со Бугарија. Бев именуван, две недели по блокадата на Бугарија во ...
| | веќе видена | слични

Владата на денешната 132-ра седница донесе заклучок со кој ги задолжи сите органи и институции во нејзина надлежност во рамките на своето редовно работење да ...
| | веќе видена | слични

На денешната седница Владата го прифати предлогот на Комисијата за именување проф. д-р Владо Бучковски да биде разрешен од должноста специјален претставник на ...
| | веќе видена | слични

Како што се наведува во информацијата на МНР, терминот 18 јануари, вторник, останува како утврден датум за реализација на посетата, која се очекува да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На крајот сме на уште еден форум на Internacional Democrat Union, најголемата светска организација на десничарски партии. Како ВМРО-ДПМНЕ имавме делегација и ...
сите 201 | | | веќе видена

Државните награди „Св. Климент Охридски“ за 2022 година за долгогодишни остварувања во областа на воспитанието, образованието, културата, уметноста, ...
сите 200 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 63 | | | веќе видена

Божидар Божиновски ја искористи новата мундијалска победа на пенали на хрватските фудбалери за во објавата на денот на Фејсбук да ја парафразира славната мисла ...
сите 209 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕУ-перспектива на Македонија останува меѓу најголемите предизвици за Бугарија, вели Вигенин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: