Престојот на отворено ја зголемува креативноста и е добар за здравјето

Современиот начин на живот, пандемијата, обврските, но и лошите навики нè држат приковани за столот, во затворен простор. Без разлика каков ви е денот, треба ...
| | веќе видена | слични

Редовното поставување аларм за будење може да претставува опасност за здравјето, предупредува рускиот лекар Александар Калинкин, специјализиран за нарушувања ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Празниците се период кога поради излегувањата, но и промените во исхраната често се нарушува времето на спиењето и квалитетот на сонот. За време на ...
| | веќе видена | слични

Важноста на здравиот сон тешко може да се прецени. Вашиот следен ден директно ќе зависи од тоа колку ќе се одморите во текот на ноќта. Многу фактори влијаат на ...
| | веќе видена | слични

Останато

На 18 јуни, ВМРО-ДПМНЕ ќе организира голем анти - владин протест. Извршниот комитет на партијата донесе одлука за одржување голем граѓански протест што ќе се ...
сите 646 | | | веќе видена

Српскиот патријарх Порфириј и македонскиот архиепископ Стефан ќе служат литургија на помирување на 19 мај во црквата Свети Сава во Белград, соопштија од ...
сите 484 | | | веќе видена

Украинската војска измината ноќ работеше на евакуација на преостанатите борци од фабриката за челик Азовстал во Мариупол, каде тримесечното руско бомбардирање ...
сите 232 | | | веќе видена

Поранешниот македонски репрезентативен голман, Петар Ангелов своето прво тренерско искуство нема да го памети по лошо. Како предводник на Вардар Неготино успеа ...
сите 123 | | | веќе видена

Информацијата за почеток на Стратешкиот дијалог меѓу Република Северна Македонија и Соединетите Американски Држави, е една од точките што ќе ги разгледува ...
сите 47 | | | веќе видена

Во вечерашното гостување во емисијата „Анализа 24“ на Телевизија 24 гостуваше потпретседателката на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Димитриеска Кочоска. Таа изјави дека ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Престојот на отворено ја зголемува креативноста и е добар за здравјето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: