Богоев: Сите разочарани социјалдемократи ги повикувам да дојдат во партијата

9 копии

Разговорите и консултациите околу составот на новата влада и новата владина програма, се во финална фаза. Во понеделник се очекува да има седница на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Буџетот за 2022 е проектиран на постоечките даночни стапки, така што нема да има зголемување на даноците. Работиме на тоа да има олеснување и подобрување на ...
| | веќе видена | слични

Во понеделник ќе се знае повеќе околу новата влада и нејзината програма, информира денеска потпретседателката на СДСМ и директорка на УЈП, Сања Лукаревска во ...
| | веќе видена | слични

Обединувачкиот момент е заштитен знак на СДСМ и вратата партијата е отворена за сите кои ги делат социјалдемократските вредности кои имаат желба да се вложат ...
| | веќе видена | слични

„Мојот став како заменик-претседателка на СДСМ, но и ставот на претседателот Ковачевски и сите функционери е дека вратите се отворени за сите и секој член ни е ...
| | веќе видена | слични

„Приоритети на новото раководство на СДСМ и идната Влада предводена од Ковачевски ќе бидат од една страна европските процеси – за да се реализираат нашите ...
| | веќе видена | слични

Останато

Доцна синоќа во 21:30 часот на ул.„Ѓорги Какашевски“ во Кратово, полициски службеници од Полициската станица Кратово го лишиле од слобода Д.П.(33) од Кратово, ...
сите 441 | | | веќе видена

Портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков изјави дека се лажни информациите дека Русија мобилизирала повеќе од 300.000 луѓе.Како што јави агенцијата РИА Новости, ...
сите 229 | | | веќе видена

Оваа недела беше објавено дека 28 милиони Британци го гледале погребот на кралицата Елизабета, што е помала бројка од 32 милиони гледачи кои го следеа погребот ...
сите 236 | | | веќе видена

На социјалните мрежи денес кружи видео во кое се гледа група малолетници кои физички се пресметуваат. И додека едните се тепаат, други трчат на сите страни ...
сите 59 | | | веќе видена

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари со компанијата Алпак-еко од Скопје потпиша договор за управување со отпад од пакетување на територијата на општина ...
сите 65 | | | веќе видена

Се прават напори за да им се излезе во пресрет на основните и на средните училишта и наставата во зимскиот период да се одржува со физичко присуство, изјави ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Богоев: Сите разочарани социјалдемократи ги повикувам да дојдат во партијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: