Мицкоски: Ковачевски да излезе на избори за да добие кредибилитет и легитимитет од народот

Македонија продлжува да биде заробената држава со хибриден режим, коментар на претседателот на ВМРО- ДПМНЕ, Мицкоски по одлуката на претседателот Пендаровски ...
| | веќе видена | слични

„Билал Касами, лидер на Движењето Беса и градоначалник на Тетово, вели дека премиерот во оставка Зоран Заев и Демократската унија за интеграција и наштетија на ...
| | веќе видена | слични

Пишува Свето Тоевски Започната е постапка за формирање на новата Влада на Македонија од страна на мандатарот Ковачевски, која нема никаков народен, ниту ...
| | веќе видена | слични

Предлог за нова Влада до Собранието ќе биде доставен во понеделник или вторник, дознава Сител. В недела се очекува мандатарот Ковачевски да го свика ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Претседателот на Демократскиот сојуз Павле Трајанов за денеска попладне најави средба со мандатарот за состав на новата влада и лидер на СДСМ Димитар ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Претседателот на Демократскиот сојуз и пратеник Павле Трајанов денеска до Уставниот суд достави иницијатива со која бара укинување на одредби од Изборниот ...
| | веќе видена | слични

На одделните средби што ги води Ковачевски со коалициските партнери од парламентарното мнозинство за состав на новиот тим на Илинденска бб, лидерите на НСДП, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кадровските решенија и барањето за една изборна единици се клучни за поддршката од Демократски сојуз за новата влада, вели претседателот на партијата Павле ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 405 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Она кое што е важно за нас како советници, како избраници од народот, всушност и наш приоритет како партија, е исполнување на програмата За модерно Скопје, зад ...
сите 180 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 106 | | | веќе видена

Пред ангелот на плоштадот Свети Петар, Папата му се обрати на претседателот на Руската Федерација, молејќи го „меѓу другото, од љубов кон сопствениот народ да ...
сите 590 | | | веќе видена

Осумнаесетгодишен тетовец е приведен на фудбалски натпревар поради напад врз гостински фудбалер. „Полициски службеници на СВР Тетово на 1 октомври во 17 часот ...
сите 331 | | | веќе видена

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија реагираше на аферата „Броило“ која денеска ја објави ВМРО-ДПМНЕсо заклучок дека премиерот Димитар Ковачевски не е ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Ковачевски да излезе на избори за да добие кредибилитет и легитимитет од народот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: