СДСМ: Мицкоски се однесува како заменик градоначалник на градоначалниците


Христијан Мицкоски продолжува да се однесува како заменик градоначалник на градоначалниците од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, продолжува во работно време ги узурпира ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Градоначалничката на ВМРО-ДПМНЕ, Данела Арсовска, нема ниту мерка, ниту еден проект за почист воздух во Скопје. Дополнително Арсовска ги намали парите за ново ...
| | веќе видена | слични

Еден од кандидатите за градоначалник на Скопје, кој неодамна од страна на владејачката СДСМ беше обвинител дека за новогодишната прослава земал големи средства ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Изјава за медиуми на Љубица Јанчева, координаторка на советничката група на СДСМ во Советот на Град Скопје Со денови градоначалничката Данела Арсовска молчи и ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Со оглед на тоа дека Петар Георгиевски – Камиказа призна дека добил 14.000 евра за озвучувње на новогодишната прослава на плоштадот, редно време е Данела да ...
| | веќе видена | слични

Кој му платил на Георгиевски за озвучувањето? По кој основ на фирмата на Георгиевски и биле исплатени 14.000 евра? Градот Скопје вчера официјално соопшти дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Коалицискиот партнер на ВМРО-ДПМНЕ и на Арсовска, Петар Георгиевски Камиказа, преку статус призна дека ангажманот на неговата фирма КЛС за озвучување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 412 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Она кое што е важно за нас како советници, како избраници од народот, всушност и наш приоритет како партија, е исполнување на програмата За модерно Скопје, зад ...
сите 180 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 106 | | | веќе видена

Осумнаесетгодишен тетовец е приведен на фудбалски натпревар поради напад врз гостински фудбалер. „Полициски службеници на СВР Тетово на 1 октомври во 17 часот ...
сите 331 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Мицкоски се однесува како заменик градоначалник на градоначалниците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: