Мицкоски: Ако ме покани Ковачевски на средба ќе ја прифатам – го повикувам легитимитетот да го добие на избори, ако победи прв ќе му честитам

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска изјави дека ако биде поканет на средба од Димитар Ковачевски, ќе ја прифати. Тој му порача на новиот ...
| | веќе видена | слични

Во текот на 2021 година, народните избраници одмарале два месеци , а останатите држеле по само неколку седници. Поранешниот пратеник Зуди Џелили во изјава за ...
| | веќе видена | слични
9 копии

-ТЕЦ Неготино во моментот станува и во разговор меѓу нив за продажба и како што е владеењето на СДСМ во минатото, секогаш е со авантуристички политики кои што ...
| | веќе видена | слични

Политички турбуленции, незапаметени трагедии, европски разочарувања и бројни поскапувања- 2021 за Македонија беше година полна со неизвесни случувања и многу ...
| | веќе видена | слични

Заев се повлече од политиката, местото и во Владата и во СДСМ го отстапи на досегашниот заменик министер за финасии Димитар Ковачевски. Изборот на новата влада ...
| | веќе видена | слични

„Ало Добар ден, Тамара Дичоска од ТВ 24. Дали имате информација каде се наоѓа господинот Кастриот Реџепи, 60 пратеници го чекаат да ја сруши Владата на Зоран ...
| | веќе видена | слични

Демократската унија за интеграција (ДУИ) предводена од Али Ахмети во текот на 2021 година го продолжи својот евроинтеграциски курс во однос на надворешната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 405 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 158 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Она кое што е важно за нас како советници, како избраници од народот, всушност и наш приоритет како партија, е исполнување на програмата За модерно Скопје, зад ...
сите 187 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 106 | | | веќе видена

Пред ангелот на плоштадот Свети Петар, Папата му се обрати на претседателот на Руската Федерација, молејќи го „меѓу другото, од љубов кон сопствениот народ да ...
сите 588 | | | веќе видена

Осумнаесетгодишен тетовец е приведен на фудбалски натпревар поради напад врз гостински фудбалер. „Полициски службеници на СВР Тетово на 1 октомври во 17 часот ...
сите 331 | | | веќе видена

Најпрвин лажеше дека не бил во војска затоа што бил на школување. Откако беше фатен во лага и во јавноста излезе документ од кој јасно се гледа дека премиерот ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Ако ме покани Ковачевски на средба ќе ја прифатам – го повикувам легитимитетот да го добие на избори, ако победи прв ќе му честитам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: