ВМРО-ДПМНЕ тоа што го ветува и го исполнува, вели Мицкоски


2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во новогодишното интервју за Алфа телевизија изјави дека не очекува динамична година на промени, додавајќи дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најголемиот проблем на оваа влада водена од СДСМ е што водат политики кои не доведуваат пред свршен чин, буквално ја донесоа државата пред бездната и милиметри ...
| | веќе видена | слични

Според него клучно за успех е да се сврти вниманието кон државата и да се стави акцент на политиките кои водат кон развој.-Кога ќе дојде ВМРО-ДПМНЕ на власт ќе ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешното гостување на телевизија Алфа рече дека кога ВМРО-ДПМНЕ ќе дојде на власт прва одлука ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, проф. д-р Христијан Мицкоски во емисија на Алфа телевизија даде свој коментар во однос на улогата на ДУИ која што ќе ја има ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешното гостување на телевизија Алфа се осврна на темата нова влада предводена од Димитар Ковачевски. Тој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешното гостување на телевизија Алфа се осврна и на прашањето за спорот со Бугарија за што вели за нас ...
| | веќе видена | слични

– Кога зборуваме за европерспектива, не очекувам дека нешто би можело драматично да се смени. Длабоко сум убеден дека не постои план 5+1 или како сакаат нека ...
| | веќе видена | слични

Мицкоски додаде дека потребен е друг пристап, треба да се понуди друг пристап на кој што ќе се зборува.-Ако ми понудат друг пристап на кој што ние би зборувале ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 412 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Она кое што е важно за нас како советници, како избраници од народот, всушност и наш приоритет како партија, е исполнување на програмата За модерно Скопје, зад ...
сите 180 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 106 | | | веќе видена

Осумнаесетгодишен тетовец е приведен на фудбалски натпревар поради напад врз гостински фудбалер. „Полициски службеници на СВР Тетово на 1 октомври во 17 часот ...
сите 331 | | | веќе видена

Пред ангелот на плоштадот Свети Петар, Папата му се обрати на претседателот на Руската Федерација, молејќи го „меѓу другото, од љубов кон сопствениот народ да ...
сите 421 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ тоа што го ветува и го исполнува, вели Мицкоски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: