Спој на повеќе генерации партиски членови и нови лица – како ќе изгледа новиот СДСМ


Вечерва на седница на Централниот одбор се очекуваат финалните одлуки за тоа како ќе изгледа новото раководство на партијата. Од она што веќе е познато во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Пиунот Ковачевски уште не дојден на позиција премиер, продолжи онаму каде што застана неговиот наредбодавател Зоран Заев со кршење на законите. Во стилот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Покрај деканот на Архитектонскиот факултет Душко Ралев, уште еден член на новиот состав во Извршниот одбор на СДСМ го крши Законот за високо образование. ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Димитар Ковачевски незаконски именувал декан на факултет во партиските тела на СДСМ со што директно го прекрши Законот за високо образование, истакна денеска ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека мандатарот за состав на Влада, го прекршил законот за високо образование. Димитар Ковачевски, во извршниот одбор на СДСМ ...
| | веќе видена | слични

Ковачевски уште не дојден на позицијата премиер, во стилот на неговиот наредбодавател Заев почна со кршење на законите. Пиунот на Заев Димитар Ковачевски во ...
| | веќе видена | слични

-Затоа се обиколува со истите луѓе на заевизмот што не ветува апсолутно никакво подобрување на политиките, освен криминал и корупција исто како од времето на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Димитар Ковачевски е пиун на Заев и верен поклоник на заевизмот. Тој е на таа позиција за да ги продолжи погрешните политики на Зоран Заев, за да ги продолжи ...
| | веќе видена | слични

Програмскиот дел ќе биде надлежност на Советот за креирање и имплементирање на политики кој ќе го предводи Игор Ивановски и заедно со работата на комисиите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство Скопје предложи притвор против 42-годишно лице кое се сомничи за семејно насилство и нанесување телесна повреда. Полицијата го ...
сите 433 | | | веќе видена

Американската влада намерно ја планирала посетата на претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси на Тајван за да предизвика криза и да го зголеми ...
сите 614 | | | веќе видена

Скопјанец утрово загина откако во 06.35 часот на магистралниот пат Кичево-Гостивар, кај „Тајмишка раскрсница“ се судрил со камион, додека неговата сопатничка ...
сите 431 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 97 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ има двојно поголем рејтинг од СДСМ, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.-Анкетите јасно покажуваат дека СДСМ ќе доживее ...
сите 66 | | | веќе видена

Цената на енергијата расте, властите велат дека будно ја следат ситуацијата, а граѓаните стравуваат - дали се згреат зимава во домовите што пропуштаат половина ...
сите 121 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 266 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спој на повеќе генерации партиски членови и нови лица – како ќе изгледа новиот СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: