Топалов: Македонските историчари се фалсификатори, македонскиот јазик е српско-бугарски дијалект

Членовите на комисијата од македонска страна се добро обучени фалсификатори на историјата кои иако ги знаат фактите, не сакаат да се усогласат со нив, смета ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Трите партии од владејачката коалиција - Продолжуваме со промените, БСП и Демократска Бугарија, силно се разликуваат од ставот на лидерот на Има таков народ ...
| | веќе видена | слични

Надежда Нејнски, поранешна шефица на бугарската дипломатија препорачува надградба на Договорот за добрососедство со Македонија. „Барањето нов договор или ...
| | веќе видена | слични

Европската перспектива на Македонија станува еден од најголемите предизвици за Бугарија и бугарската влада во областа на надворешната и европската политика, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Потпретседателот на 47. Народно собрание на Бугарија и поранешен министер за надворешни работи Кристијан Вигенин на Фејсбук напиша дека коалицискиот договор за ...
| | веќе видена | слични

НОВИ MОМЕНТИ ЗА МАКЕДОНСКО - БУГАРСКИТЕ ОДНОСИ Специјалниот претставник на македонската Влада, Владо Бучковски, како посебен момент од најавата за циклусот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Резултатите од гласањето кое речиси цела меѓународна заедница го осуди како незаконско и акт кој води кон анексија на украинска територија се очекува да бидат ...
сите 338 | | | веќе видена

По претходно преземени мерки и активности од страна на полициски службеници од Полициската станица Виница во с.Крушево, виничко, денеска лишен е од слобода ...
сите 343 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Ахмети е заробен од Груби, затоа мора да го брани, поседува бомби што ги добил од Заев, па сега Ахмети е врзан, ова според порнешниот министер за финансии и ...
сите 127 | | | веќе видена

Поминаа две недели откако во јавноста се појави скандалот со спорниот тендер вреден 136 милиони евра наменети за пречистителна станица во Скопје. Токму тој ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Топалов: Македонските историчари се фалсификатори, македонскиот јазик е српско-бугарски дијалект

Од:
До кого (е-маил):
Порака: