Проф. Топалов: Предавството на бугарската кауза во однос на РСМ би било политичко самоубиство

Бугарскиот идентитет не смее да се жртвува во име на деловните односи, а политичарите кои ќе ја предадат бугарската кауза во Република Северна Македонија се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Северна Македонија очекува конструктивни разговори со новата бугарска Влада и брзо деблокирање на процесот. Средбите се очекува да се одржат по изгласувањето ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Трите партии од владејачката коалиција во Бугарија – „Продолжуваме со промените“, БСП и Демократска Бугарија, силно се ограничија од ставот на лидерот на „Има ...
| | веќе видена | слични

Северна Македонија очекува конструктивeн пристап и разговори со новата бугарска Влада и брзо деблокирање на процесот за почеток на преговорите на земјава за ...
| | веќе видена | слични

Надежда Нејнски, поранешна шефица на бугарската дипломатија препорачува надградба на Договорот за добрососедство со Македонија. „Барањето нов договор или ...
| | веќе видена | слични

Европската перспектива на Македонија станува еден од најголемите предизвици за Бугарија и бугарската влада во областа на надворешната и европската политика, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Потпретседателот на 47. Народно собрание на Бугарија и поранешен министер за надворешни работи Кристијан Вигенин на Фејсбук напиша дека коалицискиот договор за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По претходно преземени мерки и активности од страна на полициски службеници од Полициската станица Виница во с.Крушево, виничко, денеска лишен е од слобода ...
сите 571 | | | веќе видена

Фудбалската репрезентација на Македонија го одржа првиот тренинг на комплексот на ФФМ во пресрет на последните два натпревари од Лигата на нации. Без капитенот ...
сите 389 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Украинскиот министер за надворешни работи Дмитро Кулеба денеска ја повика Европската унија да воведе економски санкции кон Русија, наместо поединечни, за да ја ...
сите 227 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши образложува дека неконтролираното поскапување на прехранбените производи не може да се спречи се додека Собранието не ...
сите 133 | | | веќе видена

Ахмети е заробен од Груби, затоа мора да го брани, поседува бомби што ги добил од Заев, па сега Ахмети е врзан, ова според порнешниот министер за финансии и ...
сите 127 | | | веќе видена

Поминаа две недели откако во јавноста се појави скандалот со спорниот тендер вреден 136 милиони евра наменети за пречистителна станица во Скопје. Токму тој ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Проф. Топалов: Предавството на бугарската кауза во однос на РСМ би било политичко самоубиство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: