Социјалдемократите ќе го освежат партиското раководство


Според најавите, денеска членовите на Централниот одбор на СДСМ и официјално ќе го потврдат претседателот Димитар Ковачевски како кандидат за нов премиер. На ...
| | веќе видена | слични

-На парламентарните имавме 1.670 гласови разлика за ВМРО-ДПМНЕ. И на локалните избори 2.000 гласови разлика водевме во првиот круг, а во вториот круг 4.000. ...
| | веќе видена | слични

Како тим, како екипа која што го предводеше ВМРО-ДПМНЕ во сите овие четири години како опозиција континуирано имавме добри резултати, и на претседателските ...
| | веќе видена | слични

Обединувачкиот момент е заштитен знак на СДСМ и вратата партијата е отворена за сите кои ги делат социјалдемократските вредности кои имаат желба да се вложат ...
| | веќе видена | слични

„Мојот став како заменик-претседателка на СДСМ, но и ставот на претседателот Ковачевски и сите функционери е дека вратите се отворени за сите и секој член ни е ...
| | веќе видена | слични

„Приоритети на новото раководство на СДСМ и идната Влада предводена од Ковачевски ќе бидат од една страна европските процеси – за да се реализираат нашите ...
| | веќе видена | слични

„Само силен, стабилен и едиснтвен СДСМ е посакјуван коалиционен партнер. Во самото раководство на партијата, како што напомена и претседателот Ковачевски, нема ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот историчар Наум Кајчев, вели дека македонската наука сега ќе мора да ги прифати тезите кои преовладуваат во бугарската историја, барем што се ...
сите 304 | | | веќе видена

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 175 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 226 | | | веќе видена

Некако со ковидот немам среќа, пред две години и сега сум заразен со вирусот и тоа ме попречува во мојот ангажман. Но, сигурен сум и верувам дека бројот на ...
сите 217 | | | веќе видена

– Итно е неопходно да се дозволи да се изврши инспекција на Меѓународната агенција за атомска енергија и да се гарантира повлекување на сите руски сили, рече ...
сите 243 | | | веќе видена

Писателот Салман Ружди е буден и комуницира со истражителите, но ќе треба да остане хоспитализиран поради сериозни повреди по нападот со нож во петокот во ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Социјалдемократите ќе го освежат партиското раководство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: