Враќање на „отпишаните“ и нови кадри во врвот на СДСМ


-На парламентарните имавме 1.670 гласови разлика за ВМРО-ДПМНЕ. И на локалните избори 2.000 гласови разлика водевме во првиот круг, а во вториот круг 4.000. ...
| | веќе видена | слични

Како тим, како екипа која што го предводеше ВМРО-ДПМНЕ во сите овие четири години како опозиција континуирано имавме добри резултати, и на претседателските ...
| | веќе видена | слични

Обединувачкиот момент е заштитен знак на СДСМ и вратата партијата е отворена за сите кои ги делат социјалдемократските вредности кои имаат желба да се вложат ...
| | веќе видена | слични

„Мојот став како заменик-претседателка на СДСМ, но и ставот на претседателот Ковачевски и сите функционери е дека вратите се отворени за сите и секој член ни е ...
| | веќе видена | слични

„Приоритети на новото раководство на СДСМ и идната Влада предводена од Ковачевски ќе бидат од една страна европските процеси – за да се реализираат нашите ...
| | веќе видена | слични

„Само силен, стабилен и едиснтвен СДСМ е посакјуван коалиционен партнер. Во самото раководство на партијата, како што напомена и претседателот Ковачевски, нема ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорот на Финансиската полиција, Арафат Муареми се очекува утре до Обвинителството да ја поднесе кривичната пријава против обвинителите Вилма Русковска, ...
сите 261 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 85 | | | веќе видена

Најдобриот стрелец во историјата на Манчестер јунајтед, Вејн Руни смета дека „ѓаволите“ треба да му ја исполнат желбата на Кристијано Роналдо и да му дозволат ...
сите 185 | | | веќе видена

За да се наполнат европските складишта за гас – потребни се 50 милијарди евра, 10 пати повеќе отколку што се мислеше.И додека најсилните енергетски компании се ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Враќање на „отпишаните“ и нови кадри во врвот на СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: