Поради нанос и поплава во прекин сообраќајот на патот кај Мокрински извори

Оттаму посочуваат дека сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На местото е поставена соодветна сообраќајна сигнализација, а на учесниците во сообраќајот им се  препорачува внимателно возење. Како што соопшти Автомото ...
| | веќе видена | слични
28 копии

На патниот правец А2 Свети Николе – Миладиновци, на 10 километри пред Миладиновци, поради свлечиште и голем одрон, сообраќајот е пренасочен само на една ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На самото место е поставена соодветна сообраќајна сигнализација.АМСМ на учесниците во сообраќајот им препорачуваме внимателно возење.
| | веќе видена | слични
2 копии

ИЗВЕШТАЈ ЗА СОСТОЈБА НА ПАТНИ ПРАВЦИ И ГРАНИЧНИ ПРЕМИНИ ОДРОНИ: На патниот правец А2 Свети Николе – Миладиновци на 10 км пред Миладиновци, поради свлечиште и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
10 копии

Сообраќајот на патот Дебар – Маврово, кај местото викано Утока, е целосно во прекин од 15:20 часот, поради одрон на патот, информира Автосојузот на Македонија.
| | веќе видена | слични
2 копии

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 129 | | | веќе видена

На 13.08.2022 во 01.00 часот при вршење на акциска контрола според планот „Безбедно лето 2022“ во повеќе угостителски објекти во Битола се затекнати ...
сите 482 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски порача дека со Рамковниот договор се зачувале суверенитетот и интегритетот на земјата и се поставиле темелите за уставни и ...
сите 152 | | | веќе видена

Во земјавата нема мајмунски сипаници. Сомнежите беа расчистени откако синоќа, по четиридневна неизвесност негативен се покажа резултатот од тестот на Кичевецот ...
сите 293 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 108 | | | веќе видена

Членот на американскиот Совет за национална безбедност изјави дека Русија планира да одржи такви гласања во регионите Херсон, Запорожје, Луганск и Доњецк и во ...
сите 312 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поради нанос и поплава во прекин сообраќајот на патот кај Мокрински извори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: