Француската врска откриена во Софија

На крајот на 2021, година и половина по усвојувањето на ревидираната методологија за пристапување, чија цел, според зборовите од Брисел, е покредибилен, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Отворен Балкан е добра идеја. Поголемата соработка, исто така, ќе му помогне на регионот полесно да се интегрира во ЕУ. Во 2022 година мислам дека е време ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Албанија Еди Рама денес реагирал поради забавените евроинтеграции на таа земја.Тој рекол дека Албанија “доколку Бугарија продолжи во следните шест ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Албанскиот премиер Еди Рама, на денешната предновогодишна средба со новинарите рече дека процесот на европска интеграција е јасен и оти „Албанија е во апсурдна ...
| | веќе видена | слични

За време на своето претседавање со Советот на ЕУ, Словенија успеа повторно да го воведе терминот „перспектива за членство” во документите, наместо обична ...
| | веќе видена | слични

„По потпишувањето на договорите во рамките на иницијативата ‘Отворен Балкан’, на прес-конференција се појавија албанскиот премиер Еди Рама, српскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на десничарската Напред Италија и поранешен италијански премиер Силвио Берлускони, кој е дел од десничарската коалиција која победи на вчерашните ...
сите 152 | | | веќе видена

Русија организираше петдневни референдуми во четири региони на Украина што ги контролира целосно или делумно, гласања каде што се претпоставува дека локалните ...
сите 269 | | | веќе видена

„Како може да биде поинаку? Сите закони, концепти и стратегии на Руската Федерација се применуваат на целата нејзина територија“, рече Лавров.Рускиот ...
сите 280 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Изгоре ресторанот „Камин Кама“ сопственост на водителот на ТВ Сител Трајче Толевски. Пожарот се случил вчера утрото, а ресторанот се наоѓа пред мостот во ...
сите 91 | | | веќе видена

Артан Груби главен внатрепартиски проблем на ДУИ. Повторно видни членови, посебно од скопското крило на интегративците гласно проговореа против првиот ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Француската врска откриена во Софија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: