Бојко Борисов за Македонија: Тие да направат отстапки и нашата Влада да направи отстапки

Поранешниот бугарски премиер Бојко Борисов изрази подготвеност да го поддржи актуелниот премиер Кирил Петков за споровите со земјава. Тој ги наведе трите ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот премиер, Кирил Петков, испрати симболична порака за Новата година, одигрувајќи партија шах со пионерскиот првак во шах на неговата земја, пред ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Познатиот бугарски драматург, поет и писател Стефан Цанев во интервју за новогодишното издание на софискиот весник „24 часа“ ги коментираше процесите во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Евентуалниот успех на преговорите меѓу Софија и Скопје ќе биде комплексен резултат на акцијата, конфронтацијата и желбата за компромиси на различни фактори. На ...
| | веќе видена | слични

Надежите дека во декември земјата ќе добие датум за преговри повторно се срушија откако Бугарија кажа дека нема намера да ја промени позицијата за Северна ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот премиер Кирил Петков на необичен начин ги испрати своите желби за Новата 2022 Година, играјќи партија шах со едно од најталентираните деца во ...
| | веќе видена | слични

Бугарската Влада одобри 860 милиони лева (430 милиони евра) за поддршка на бизнисот поради високите цени на електричната енергија и на природниот гас, изјави ...
| | веќе видена | слични

КВо однос на евроинтегративниот процес и прашањето со Бугарија, претседателот на СДСМ и мандатар за состав на новата влада, Димитар Ковачевски, во интервју за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По претходно преземени мерки и активности од страна на полициски службеници од Полициската станица Виница во с.Крушево, виничко, денеска лишен е од слобода ...
сите 571 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Украинскиот министер за надворешни работи Дмитро Кулеба денеска ја повика Европската унија да воведе економски санкции кон Русија, наместо поединечни, за да ја ...
сите 227 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши образложува дека неконтролираното поскапување на прехранбените производи не може да се спречи се додека Собранието не ...
сите 268 | | | веќе видена

Владината коалиција е стабилна. Нема опасност од губење на мнозинството во Парламентот, изјави денеска премиерот Димитар Ковачевски. Премиерот Димитар ...
сите 131 | | | веќе видена

Фудбалската репрезентација на Македонија го одржа првиот тренинг на комплексот на ФФМ во пресрет на последните два натпревари од Лигата на нации. Без капитенот ...
сите 336 | | | веќе видена

Шпицниот градоначалник Мицкоски, градоначалничката на Скопје Данела Арсовска и локалната власт во Град Скопје предводена од ВМРО-ДПМНЕ да излезат и да им се ...
сите 297 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски, во одговор на новинарско прашање дека властите не реагираат кога се работи за бугарски провокации, а од друга страна МНР ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бојко Борисов за Македонија: Тие да направат отстапки и нашата Влада да направи отстапки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: