Митрески: Новата Влада ќе остане целиот мандат, избори во 2024 година


-Очекувам прво да се оформи раководството на партијата, па потоа да станат јасни и носителите функции во извршната власт, истакна координаторот на пратеничката ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Република Македонија со секој изминат ден станува сé повеќе држава со изразени автократски тенденции. На денот кога претседателот на Собранието Талат Џафери го ...
| | веќе видена | слични

Република Македонија со секој изминат ден станува сé повеќе држава со изразени автократски тенденции, се истакнува во денешната реакција од ВМРО-ДПМНЕ во врска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ и денеска бара да се одржи собраниска седница на која владата ќе одговара на пратенички прашања. – Република Македонија со секој изминат ден станува ...
| | веќе видена | слични

-На денот кога претседателот на Собранието Талат Џафери го одбива барањето на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ за одржување на седница за пратенички прашања, ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ реагира дека на денот кога претседателот на Собранието Талат Џафери го одбива барањето за одржување на седница за пратенички прашања под изговор ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска изјави дека барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ в четврток, на 30 декември, да се одржи седница на пратенички ...
| | веќе видена | слични

Не велам дека ова е максималното што можевме да направиме, напротив, секогаш може повеќе, меѓутоа ве уверувам дека нашите уставни и деловнички обврски ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 169 | | | веќе видена

Два брода ги напуштија украинските пристаништа во петокот. Украинскиот министер за инфраструктура, Олександр Кубраков, напиша на твитер дека еден од бродовите ...
сите 101 | | | веќе видена

Од скандал до скандал за прославата за Рамковниот договор. Илјадници евра потрошени за партиска прослава на ДУИ, на која се исвиркуваше македонскиот јазик, се ...
сите 134 | | | веќе видена

Со новиот концепт на ТИРЗ воведовме механизми за заштита на јавниот интерес. Апсолутно сите клиенти, и потенцијални и актуелни, поминуваат низ процес на ...
сите 148 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 302 | | | веќе видена

Македонскиот ПЕН-центар со длабока индигнација и згрозеност го осудува бруталниот напад врз светски познатиот автор Салман Ружди, кој целото свое дело и живот ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Митрески: Новата Влада ќе остане целиот мандат, избори во 2024 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: