Бислимовски: Пред нас е тешка година


10 копии

-На почетокот на октомври Бислимовски тврдеше дека нема причини за поскапување на струјата и дека таа нема да поскапи.Сега два месеци откако тврдеше дека нема ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Ние во моментот имаме три кризни состојби и треба да знаеме дека кризната состојба сама по себе е патологија, со која укажувате дека институциите и државата не ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Миле Лефков во вечерашното гостување на ТВ24 ја коментираше најавата од претседателот на Регулаторната комисија за енергетика Марко ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Миле Лефков, пратеник на ВМРО-ДПМНЕ во емисијата 24 анализа рее дека оваа влада не само што не успеала да го изменаџира овој процес, туку донесоа катастрофа на ...
| | веќе видена | слични

Екс пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски го искоментира поскапувањето на струјата. Тој уверува дека реалното поскапување на струјата ќе биде најмалку 17,3 ...
| | веќе видена | слични

Евтината дневна тарифа на струјата, гордоста на премиерот во оставка, Зоран Заев, се укинува. Со новото поскапување на струјата, во иднина, нема веќе да има ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот пратеник од редовите на ВМРО ДПМНЕ на фејсбук објави детална анализа на која тој се повикува и во која тврди дека реалното поскапување на струјата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Стево Пендаровски за утре на пладне го свика Советот за безбедност, а на дневен ред на седницата ќе биде модифицираниот предлог на француското ...
сите 513 | | | веќе видена

Во историјата на секоја држава, постојат клучни датуми, историски моменти и пресвртници кои влијаат врз иднината и развитокот на општеството и кои идните ...
сите 655 | | | веќе видена

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Со сите мани кои ги има Бугарија има јасна национална стратегија, а клучно е прашањето за Македонија. Конзистентната бугарска политика кон Македонија, уште од ...
сите 489 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бислимовски: Пред нас е тешка година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: