Салиу: Во овие 4 години, колку што владее Заев, речиси и да немаше инциденти од етничка природа

Фејсбук статус на новинарот Фуркан Салиу по повод оставката на премиерот Зоран Заев: Заев си поднесе оставка. Пред извесно време даде оставка и од партија, што ...
| | веќе видена | слични

„Ако му сака добро на СДСМ, Ковачевски не треба да го дозволи враќањето на кадрите познати како ‘бранковисти’, поради ставовите што оваа партиска струја во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Наследството на Заев и миразот на Ковачевски е кризата на лидерство, кое е прерогатив за стекнување доверба во институциите, сведени на акшам-пазари. Пишува ...
| | веќе видена | слични

Култниот писател на соцреализмот Максим Горки во своите сеќавања насловени „Мои универзитети“ со голема горчина го опишува своето образовно издигнување во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Неодамнешното запленување на доверливи владини документи на раскошниот имот во Мар-а-Лаго, поранешната „зимска Бела куќа“, јасно покажува колку безбедносна ...
сите 153 | | | веќе видена

Со потпишување Договор помеѓу Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони и германската компанија НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ и со поставување камен темелник во ...
сите 117 | | | веќе видена

Госпоѓо Петрески, министерот за финансии Фатмир Бесими најави даночна реформа среде економска криза, која се најавува дека ќе се продлабочи оваа зима. Што може ...
сите 146 | | | веќе видена

Украина е фокусирана кон руските војници кои пукаат во заземената нуклеарна централа на југот на земјата или ја користат како база од која се пука, изјави ...
сите 309 | | | веќе видена

Ружди, познатиот писател роден во Индија, кој со години се криеше откако Иран ги повика муслиманите да го убијат поради неговиот роман „Сатански стихови“, ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Салиу: Во овие 4 години, колку што владее Заев, речиси и да немаше инциденти од етничка природа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: