РКЕ се уште ги чешла“ барањата на енергетските компании, а ЕСМ треба да плати 25 милиони евра за преземената струја од регионалната мрежа?


25 милиони евра, толку е „цехот“ на ЕСМ за ненајавено влечење струја од меѓународните мрежи за месец октомври, дознава Канал 5.Оваа сметка ЕСМ треба да ја ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика Марко Бислимоски денеска на прес-конференција информираше дека цената на парното греење во Скопје од 1 ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ реагираше на денешното поскапување на парното. Според најголемата опозициска партија, „во услови кога граѓаните едвај врзуваат крај со крај, кога ...
| | веќе видена | слични

Заевизмот продолжува да го урива стандардот на граѓаните. По поскапувањето на струјата за над 15% денес испорачаа ново поскапување. Денес со одлука на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски за утре на пладне го свика Советот за безбедност, а на дневен ред на седницата ќе биде модифицираниот предлог на француското ...
сите 241 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РКЕ се уште ги чешла“ барањата на енергетските компании, а ЕСМ треба да плати 25 милиони евра за преземената струја од регионалната мрежа?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: